Yerli Otomobil Ön Satış Detayları Belli Oluyor

Yerel otomobilin lansmanından bu yana sadece dört gün geçmesine rağmen, binlerce ön sipariş zaten toplandı. Tabii ki, yerli otomobil ön sipariş süreci resmen başlamadı, bu yüzden şu anda bireylerin ve kurumların vaatlerine dayanıyor.

Tanıtım etkinliğinde Başkan, ön siparişin yakında başlatılması gerektiğini söyledi. Togg CEO’su Karakaş, görüşmeler sırasında araç üretime hazır hale geldiğinde ön sipariş sürecinin başlayacağını söyledi.

Yerli otomobil ön sipariş çalışmaları başlıyor

Sabah gazetesinde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından başlatıldığına dair bir haber yayınlandı. TOGG dışında başlayan bu çalışma ile otomobil satın almak isteyenler ve ödeyecekleri miktar belirlenecek.

Bu kapsamda TOBB, 81 il ve 160 ilçeyi kapsayan 365 oda ve borsa ile TOBB iş dünyası tarafından yapılan alımları koordine edecek. Önümüzdeki günlerde odalara ve borsalara ön ödeme ile ilgili bir mektup gönderilecek.

Ön sipariş için ödenecek tutar 30-40 bin lira civarında olduğu ifade ediliyor. Tabii ki, bu miktar açıkça tanımlanmamış sadece kulaktan yayılan bir bilgi durumunda. Ön ödeme fonları fabrika kurulduğunda açılacak hesapta toplanacak. Bu, otomobil fabrikasının yatırım için gerekli finansmanının da kısmi bölümünü sağlayacak.

İlişkili Yazılar