Twitter’ın Az Bilinen Özellikleri

Sosyal Medya’ların en popülerleri arasında kendine sağlam bir yer edinmiş olan Twitter’ın pek bilinmeyen ancak etkili özelliklerini haberimizde sizler için derledik;

Tweet’lerinze Verilen Cevapları Saklayın

Bu özellik sayesinde, takipçileriniz ya da ziyaretçileriniz, herhangi bir tweet’inize gelen cevapları hemen altta göremeyecekler. Ancak bir link sayesinda o tweete gelen cevapları başka bir sayfadan ulaşabilirler.

Planlı Tweet Atın

Bir tweet’iniz var ancak hemen paylaşmak istemiyor musunuz? İşte tam size göre bir özellik. Tweetlerinizi planlayarak ileri bir zamanda paylaşılmasını sağlayabilirsiniz.

Görsellerinizi Sıralayın

Bir tweet atarken, birde görsellerle beslediniz ancak sıralaması istediğiniz gibi değil mi? Tweet atmadan önce görsellerinizin sıralamasını istediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz. Bu nasıl yapacağınız hakkında bilgiler ise haberimizin detayında.

Sessize Alın Spoiler Yemeyin

Belirli konulardaki tweetleri belirli bir zaman aralığında sessize alarak, spoiler yemekten kurtulabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey ise, Avatarınıza Tıklayın -> Ayarlar ve Gizlilik -> Gizlilik Güvenlik -> Güvenlik bölümüne gidin ve “Sessiz” butonuna dokunun. Ardından gerekli ayarları yaparak, istediğiniz konudaki tweetleri istediğiniz zaman aralığında akışınızdan gizleyebilirisiz.

Listeler İle Zaman Akışları

Tek bir ilgi alanı ile tweetler atıyorsanız bu özellik size göre değil diyebiliriz. Ancak farklı ilgi alanlarına dair farklı görüşleri tek bir akışta toplama fikrine ne dersiniz? Ana sayfanızda listeler oluşturup, “Futbolcular” – “Gurmeler” – “Teknoloji” gibi farklı listeler oluşturabilir ve farklı farklı ana sayfa akışlarına sahip olabilirsiniz.

İlişkili Yazılar