Apple Gözünü Netflix’e Çevirdi

Apple’ın video servisi olarak hizmete sunduğu Apple TV+, henüz ülkemizde kullanılamasa da bünyesine kattığı büyük bir isimle dikkatleri çekti.

The Sopranos, Big Title Lies ve Game of Throns gibi dünya çapında başarılara imza atan HBO’nun eski CEO’su Richard Plepler, Apple TV+’a resmen transfer oldu. Plepler geçtiğimiz sezon başında HBO’daki görevinden ayrılmıi ve Eden Productions firması ile omuz omuza video içerikleri hazırlayacağı söyleniyor. Edinilen bilgilere göre, geçtiğimiz Kasım ayında Plepler ile Apple arasında görüşmeler çok uzun sürmeden sonuç buldu.

HBO’dan ayrıldığı dönemde basına yaptığı açıklamalarda, HBO kalitesinde bir başarıyı tekrar denemeyeceğini çünkü böyle bir şeyin insanın başına bir kez geleceğini düşündüğünü söyleyen Plepler, şimdi Apple TV+ ile çalışmaya başlıyor.

Apple TV+ Yapımları ile Göz Dolduruyor

Steven Spielberg imzalı Amazign Stories, Jason Momoa’nın başrol olarak kadroda yer aldığı See, The Morning Show ki Jennifer Aniston ve Reese Witherspoon gibi isimlerle dikkat çekiyor, Helpers, Little America ve Little Voice gibi yapımlar gözleri kamaştırmaya yetse de, yeni tranferin de etkisi ile yapımların hızla artacağı düşünülüyor. Apple TV+, abonelik sistemi aktif olacağına dair sinyaller verse de ücreti ve detayları henüz netlik kazanmış değil.

Geçtiğimiz yıl çıkan haberlerde ise Türkiye’de Apple TV+’ın Turkcell TV+ olarak hizmete sunulacağı konuşulmuştu. Aynı gün lansman yapılması ile bu şüpheler dile getirilse de Turkcell tarafından bu haber yalanlanmıştı.

İlişkili Yazılar