Blockchain Teknolojisi İle İlk Telefon Görüşmesi Yapıldı

Singapur merkezli cryptocurrency şirketi Pundi X, ilk akıllı telefonunu CES 2020’de tanıttı. Şirket, “Block on Block” olarak adlandırdığı akıllı telefonunun dünyanın ilk Blockhain cihazı olduğunu söylüyor.
CES 2020 etkinliklerinin başlamasıyla birlikte, teknoloji üreticileri en son ürünlerini tüketicilerle buluşturuyor. Hemen hemen her türlü teknolojik ürünün tanıtıldığı bir fuar olan CES etkinlikleri, geleceğin teknolojilerinden biri olan blockchain teknolojisinde önemli bir gelişime ev sahipliği yaptı. Singapur merkezli bir kripto para birimi şirketi olan Pundi X, şirketin ilk Blockchain destekli akıllı telefonunu tüketicilere tanıttı.

Pundi x, dünyanın ilk Blockchain cihazı olarak kısaca “blok” veya “BOB” olarak adlandırdığı akıllı telefonunu kullanıyor. Aslında, bazı teknoloji üreticileri son zamanlarda kripto para ile çalışan akıllı telefonlar geliştirdiler, ancak Bob’un Blockchain teknolojisi eşdeğerden önemli ölçüde farklı.

İşte dünyanın ilk Blockchain destekli telefon BOB.

Block on Block, Function X OS adlı bir işletim sistemi ile çalışır. Bazen “f (x)” olarak görünen işletim sistemi, tüketicilere mümkün olan en yüksek düzeyde güvenlik ve gizlilik sağladığını söylüyor. Pundi x yetkilileri, Bob’da kullanılan işletim sisteminin kullanıcıları “function x” adlı bir ekosisteme dahil ettiğini ve bu da kullanıcıların çevrimiçi hale getireceği tüm çağrıların ve mesajların tamamen merkezsizleştiği anlamına geleceğini söyledi.

Pundi x yetkilileri ayrıca Bob’un özelliklerini tüketicilere daha iyi açıklamak için bir demo yaptı. Bu demo tamamen Blockchain teknolojisi ile yapılan bir sesli çağrıydı. Görüşme, x fonksiyon ekosisteminin güvenlik önlemlerinin bir parçası olarak gerçekleştirildi ve görüşme sırasında her bir veri parçası üst düzey güvenlik ile korundu. Böylece Pundi x, dünyanın ilk Blockchain araştırmasını gerçekleştirdi.

Blokta blok modüler ve tüketiciler gerekirse cihazın kendisine bile müdahale edebilir. Özel bir kütle ile kutudan çıkan Bob, anakart, ekran, kamera ve hoparlörler gibi bazı temel parçaların değiştirilmesine yardımcı olur. Bu aynı zamanda tüketicilerin gizliliğini ve güvenliğini önlemek için atılan adımlardan biridir.

Pundi x, dünyanın ilk Blockchain destekli akıllı telefonunun bugün itibariyle satın alınabileceğini söylüyor. Online alışveriş platformlarından satın alınabilen akıllı telefonun fiyatı 599 $(yaklaşık 3,580 $ + vergi) olarak belirlendi. Ürünün kendi cryptocurrency bitcoin veya Pundi x doğrudan satın alınabilir bilinmemektedir.

İlişkili Yazılar