Bilimkurgudan Gerçek Hayata: Mercedes Vision AVTR

Bilimkurgudan Gerçek Hayata: Mercedes Vision AVTR

 

Las Vegas’taki CES2020 Elektronik Fuarı’nda birbirinden ilginç ürünler boy gösteriyor. Bunlardan biri ise Mercedes’in tasarım aşamasında olan elektirikli otomobili Vision AVTR.
James Cameron’un meşhur filmi Avatar filminden esinlenilerek geliştirilen Vision AVTR adeta bilimkurgu filmlerinden gerçek hayata gelmiş gibi görünüyor.

700 KİLOMETRELİK MENZİL

Uzay çağından günümüze gelmiş gibi görünüen bu müthiş otomobil oldukça değerli maddelerden üretilmiş ve 470 beygir gücünde bataryaya sahip olup tek şarj ile 700km’den fazla yol gidebilmekte.

DİREKSİYONSUZ TASARIM
Otomobilin yanlara doğru ve çapraz olarak da hareket edebilmesini sağlayan özel tekerlekleri ve tamamen direksiyonsuz tasarımı oldukça dikkat çekerken, aynı zamanda iç kısmı tamamen geri dönüştürülmüş plastik ve deriden oluşuyor.

Mercedes’in ürettiği elektrikli otomobil olan Vision AVTR, şu anda yalnızca konsept olarak sergilendi. Gelecekte böyle bir otomobille karşılaşırmıyız bilinmez ama otomobilin şu anda sahip olduğu tasarım, birçok kullanıcıyı şimdiden oldukça heyecanlandırmışa benziyor.

İlişkili Yazılar