Su Kaynakları Bitince Dünya İşte Böyle Görünecek!

Dünyamız git gide tükeniyor. Kaynaklarımız kısıtlı, talep çok fazla. Peki sular bitince dünyanın nasıl görüneceğini düşünüyorsunuz? Bu konuda Japon ajansı tarafından yapılan çalışmalar önemli bir sonuç seriyor gözler önüne!

Dünyamızın yaklaşık %71 i su ile kaplı olduğu için gezegenimizin bu kadar büyük olması da önemli bir yapı sağlıyor. Dünyanın görünüşünü doğrudan etkileyen bu çalışmalar, en azından etken bazında da yeni bir görsel oluşturuyor.

Bu konuda yapılan çalışmalara bakarsak, en azından farklı dillerde değişim gösteren çözümleri de görmüş oluruz. Japonya’nın uzay ajansı JAXA’da görevli, daha önce NASA’da da görev almış James O’Donoghue isimli gezegen bilimci eski bir videoyu düzenleyerek su olmayan Dünya’nın nasıl görüneceğini gösterdi. Hal böyle olunca da kişiler videolu olarak merak ettiği bu görüntüleri inceledi.

Daha çok farklı bir gezegene benzeyen bu görseller, kişiler için de ayrıntılı bir yapı sunacak. 2008 yılında NASA animatörü Horace Mitchell tarafından hazırlanan animasyon, James O’Donoghue tarafından yapılan değişikliklerle susuz bir Dünya’yı gösterir hale geldi. Bu yüzden yapılacak olan her yeni görseller ve video içerikler insanlara bu alanla ilgili fikirler verecek.

evet Yapılacak olan duyuruları ve en azından Japon ajansınnı çıkardığı çalışmaları inceleyerek sizler de güncel bir duyuruya ulaşabilirsiniz. James O’Donoghue, animasyona deniz seviyesinin düşüşünü gösteren bir takipçi yerleştirdi ve zamanı hızlandırdı. Aynı zamanda videonun çözünürlüğü de artırıldı.

Dünyamızda su olmasaydı böyle görünürdü:

İlişkili Yazılar