Tiktok’tan Yeni Hamle Instagram Kopyalamak!

Instagram daha önce SnapChat üzerinden pek çok özellik kopyalamıştı. Şimdi de aynısı Instagram’ın başına geldi. Tiktok, profilini Instagram profili gibi yaptı ve yeni bir güncelleme getirdi. 

Instagram profil sayfasının birebir kopyasını yapan Tiktok, bu konuda benzer bir platform olma yolunda gidiyor. İçerik olarak farklı çalışsa da mantık olarak aynı olan Tiktok, bu konuda yeni bir kopyalama işlemi yaptı.

Instagram ile büyük bir rekabete giren Tıktok, insanları biraz daha yakından hissetmeye başlıyor. Çünkü bunu yaparken de kendine has tarzını sunarken, aynı zamanda benzerlik durumu ile insanlara yabancılık çektirmemeyi sağlayacak.

TikTok’un üzerinde çalıştığı yeni profil sayfası, New York Times bünyesinde çalışan Taylor Lorenz tarafından ortaya çıkarıldı. Bu durum da zaten genel bir yaklaşım olduğu düşünülüyor.

Bu haberin ardından açıklama yapmak durumunda kalan TikTok yetkilileri, yeni bir profil sayfası üzerinde çalıştıklarını doğruladılar. Yapılan açıklamalarda, kullanıcı deneyimini maksimuma çıkarmak için sürekli olarak çalışıldığı vurgulandı. Hal böyle olunca zaten Tiktok doğrudan instagram kullanıcılarının keyiflerine ve beklentilerine göre hareket etmiş oluyor.

Yeni deneyimler ve yeni güncellemeler yolda!

Biraz daha kullanıcı deneyimi odaklı giden Tiktok, kolay yoldan insanların hesaplar arası geçiş yapabilmesini istiyor ve uygulama içinden dışarı çıkmak istemiyor.

Profil sayfası henüz ne zaman çıkacak net değil ama en kısa sürede tekrar yayına girebilir. Bu konuda yapılan çalışmaları inceleyerek Tiktok ile ilgili güncel bilgilere ulaşabilir ve kendinize dair de seçimleri ortaya çıkarabilirsiniz.

İlişkili Yazılar