Çin’e Giden Ruhi Çenet Korona Virüsünü Yerinde Araştırdı!

Ülkemizin önemli içerik üreticilerinden olan Ruhi Çenet, Corona virüsü ile ilgili pek çok konuyu yerinde görmek ve bu durumu haber yapmak adına Çin’e gitti ve hızlı bir şekilde çalışmalarını sürdürdü.

Hong Kong sokaklarında bu konuyla ilgili paniği bizzat yerinde görmek için çalışmalarını sürdüren Ruhi Çenet, bu konuyla ilgili pek çok kişinin yapmadığını yapıyor.

Deprem zamanı bizzat Elazığ’a giderek video çeken Ruhi Çenet, virüs konusundan hemen sonra da bizzat yerine giderek bu çalışmaları yapıyor. Çenet’le konuşan Hong Konglular, konuya dair detaylı açıklamalar yapıyor ve her şekilde yeni bir duyuru yapıyor. İnsanların hastalıktan korunmak için daha az dışarı çıktıklarını ve sürekli ellerini yıkadıklarını söyleyenler oldukça fazla.

Hatta konuşma yapanlar arasında yer alan bir üniversite öğrencisi, okulunun açılışının ertelendiğini ve hastalıktan korunmak için kalabalıklardan uzak durmaya çalıştığını söyledi. Bu konuda insanların gerçekten farkındalıkları çok yüksek.

Ülke bazında duyurular yapılıyor!

Ülke bazında virüsten korunmak için farklı duyurular yapıldığını söyleyen yetkililer, metro istasyonlarından tutun da pek çok yerde virüsle nasıl başa çıkılır tarzı duyuruların olduğunu söylüyor. 305 kişinin hayatını kaybettiği (şu ana kadar) bu virüs, pek çok kişiyi de doğrudan etkiliyor. Ölüm oranı ise %2 olacak şekilde karşımıza çıkıyor.

Ruhi Çenet Çin videosu için aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz:

İlişkili Yazılar