Elon Musk Twitter’daki Dolandırıcılığın Arttığını Açıkladı!

Özellikle son dönemlerdeki araç yükselişi ile karşımıza çıkan Elon Musk, Tesla ve SpaceX markası ile karşımıza çıkıyordu. Son günlerde yapay zeka ile ilgili olarak gündeme gelen açıklamalar yapan Elon Musk, internetin olmazsa olmazlarından olan kripto para teknolojilerine ilişkin de bir açıklama yaptı. 

Son dönemin kripto dünyasında yaşanan gelişmeleri ve duyuruları kendine has yorumları ile ön plana çıkaran Elon Musk, bot hesaplarla yeterince mücadele etmeyen sosyal medya sitelerini eleştiriyor. Bu konuda geniş çaplı bir araştırma yapan Elon Musk, başarılı bir iş insanı olarak bu konuda sosyal medyaların tabiri caizse meydanı boş bıraktığını dile getiriyor.

31 Milyon takipçisine yeni bir girizgah ile seslenen Elon Musk, bot hesapların ve troll hesapların piyasayı bozduğunu ve kripto para dünyasına dair sorunlar yarattığını dile getiriyor. Dolandırıcılık ile ilgili olarak ön plana çıkarılan bütün çalışmaların korkunç bir problem olacağının sinyalini veren Elon Musk, bu durumun çözülmesi gerektiğini düşünüyor.

Halkı dolandıran hesaplara tasfiye!

Halkı dolandıran ve bunu yapmaya meyleden hesapların derhal tasfiye edilmesi gerektiğini savunan Elon Musk, bu konuya dair de güncel bir açıklamada bulunuyor. Geçtiğimiz yıl içerisinde pek çok konuda organize oluşturan Elon Musk, süreçler için de farklı bir çalışma üretiyor.

Dolandırıcılık konusunda pek çok sayfanın arama sonuçlarında hala görünmeye devam ettiğini ve bunun da büyük bir sorun olduğunu söyleyen Elon Musk, ölü bir cesedi gizlemek için en iyi yerin google arama sonuçlarının 2. sayfası olduğunu söyledi ve yeni bir gelişme çıkardı. Sosyal medyayı ve twitteri sürekli eleştiren ve önünün alınması gerektiğini söyleyen Elon Musk, süreçler için farklı bir boyut gerektiğini düşünüyor. Bu sürçte bakalım nasıl bir ilerleme olacak? Çünkü sahte reklamlar ve sahte hesaplar bir şekilde engellenemiyor!

İlişkili Yazılar