Apple AirPods Corona Virüsü Engeline Takılıyor!

Üretimlerini genellikle Çin üzerinde yaptıran Apple, ucuz iş gücü ve hızlı üretim konusunda bu çalışmaları üretiyor. Bu yüzden son dönemlerin fenomen hastalığı olan Corona virüsü, insanlar için değişken ve farklı bir yapı sağlıyor. Bu yüzden de kişisel beklentiler için kendinize göre de bir ayrıntı ve yenilik yaratabilirsiniz.

Söylenen durumlara göre ünlü teknoloji devi Apple, corona virüsü nedeniyle üretime biraz ara veriyor ve bu yüzden de üretim duruyor. Haliyle de ürünler biraz gecikmeli olarak karşımıza geliyor. Nikkei’ye konuşan kaynağa göre Corona virüsü salgını, Çin’deki üreticilerin üretimlerini durdurmasına sebep oldu. Üç AirPods üreticisi, pazartesi gününden itibaren üretime devam etmeyi planlıyor ancak haberde yer alan bilgiye göre üretim oranının ilk hafta %50’ye ulaşabileceği ifade ediliyor.

Üretim gecikmesi tamamen hastalık bağlantılı!

Ortalama iki haftalık bir süre gerektiğini belirten uzmanlar, yeni üretim için faaliyete geçmek adına bu konuya dair de bir çalışma yapılıyor. Üretimi artırma planını sekteye uğratan Apple, bu konuda nasıl bir çözüm bulacak henüz bilmiyoruz.

Uzmanlara göre değişen bir durum yok ama yine de ara verilme konusu gündemde. Şu an için AirPods Pro’ya olan talep, arzı aşmış görülüyor. Apple CEO’su Tim Cock, 2020 birinci çeyrek toplantısında arz ve talep dengesinin ne zaman kurulacağının henüz tam olarak belli olmadığını söyledi.

 

İlişkili Yazılar