Audi’den Ölümcül Hava Yastığı Hamlesi!

Japon üretici Takata’nın hava yastıklarını kullanan Audi, olası bir ölümcül hata yüzünden ortalama 107 bin aracını geri çağırdı. 

Lük saraçlarla dünyanın belki de en ünlü markalarından olan Audi, aktif bir çalışma yaratıyor ve bu sayede çok daha farklı ve hızlı bir çözüm üzerinde duruyor. Rapor sonuçlarına göre kişisel beklentileri de kendinize göre kullanabilir ve ön plana çıkarabilirsiniz. Güncel bir rapor yayınlayan Audi, bu duruma dair değerlendirmelerde bulundu.

Audi’ye ait 1998, 1999 ve 2000 yıllarında üretilen A6 ve A8, 2000 ve 2001 model TT Roadster ve 2000 model TT Coupe marka araçların hava yastığı işlevini tam olarak yerine getirmemesi nedeniyle 107 bin aracı geri çağrılacak. Yayınlanan rapora göre Japon şirketi Takata’ya ait hava yastıklarının kaza anında işlevini tam olarak yerine getirmediği paylaşıldı. Geri çağrılmasının nedeni; kaza anında hava yastığını şişiren metal gaz tenekesinin patlaması ve yolcunun yüzüne şarapnel parçalarının isabet etmesi olarak açıklandı.

Yeni hava yastığı markası açıklanmadı!

Hangi marka hava yastığı ile değişimi yapacağını henüz duyurmayan Audi, bu konuya dair de aktif bir çözüm oluşturmaktadır. Mart ayı başından itibaren hava yastığı değişimine başlayacağını söyleyen Audi, bu konuya dair de aktif bir çözüm üzerinde duruyor. Daha rahat ve daha hızlı bir çözüm için güncellemeleri takip ediyoruz.

Otomobiller için güvenlik donanımları geliştiren Takata, 9 Ocak’ta yaptığı açıklamada hava yastıklarının üretim hatası sonucu sert bir savrulma ve çok fazla baskıyla patlama sorunlarından dolayı 10 milyon hava yastığını geri çağırma kararı almıştı.

Yapılan bu açıklamada, Audi, BMW, Honda, Daimler Vans, Fiat Chrysler, Ferrari, Ford, General Motors, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Subaru, Toyota, Volkswagen gibi otomobil devlerine ait araçların bu durumdan etkilendiği açıklanmıştı.

İlişkili Yazılar