Netflix Yeni Bir Özelliği Kapatabilir!

Ana safyasındaki oynatma özelliği Netflix için oldukça çok bilinen bir özellikti ve bu özellik ile birlikte pek çok kişiye tepki çekiyordu. Önizleme özelliği pek çok kişi için bir sorun oluşutrabiliyordu.

İzleme alışkanlıklarımızla ilgili olarak değişiklik yapan Netflix, radikal bir değişiklik ile karşımıza çıkıyor. 1990 yılında abonelik ile aylık dvd dağıtan bir şirketten milyonlarca kişiye hizmet veren bir şirkete geniş bir hizmet sunan Netflix, bu konuya dair de aktif bir çalışma yapıyor.

Otomatik oynatma özelliği dikkat çekiyor

Otomatik oynatma özelliği baya dikkat çekiyor. Her iki özellik de abonelerden ve içerik oluşturucularından tonlarca şikayet topladı. Hatta Star Wars: The Last Jedi ve Knives Out filmlerinin yönetmeni Rian Johnson, 2018 yılında attığı bir tweette, Netflix’e otomatik oynatma özelliğini acilen kaldırması yönünde çağrıda bulunmuştu. Ünlü yönetmenin arzusu, iki yıllık rötarla da olsa nihayet gerçekleşti.

Artık ana sayfa üzernide iken sağdan soldan çıkan fragmanlara maruz kalmayacağız. Bu durum pek çok kişi için de farklı bir beklenti oluşturuyor dyiebiliriz. Profilden ayarları açtıktan sonra bu duruma dair bir çalışma yapabilir ve ayarlardan bütün sorunları toparlayabilirsiniz.

İlişkili Yazılar