Facebook’a Twitter ve Instagram Darbesi!

Günümüzün en popüler sosyal medya sitelerinden olan Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarını bir şekilde hackleti. Messenger tarafının twitter ve ınstagram hesaplarını bir sabah hacklenmiş bulan Facebook, bu konuya dair güvenlik açıklarının oluşunu ön plana çıkardığını söylüyor. Yani hack yapan gurup diyor ki, Twitter ve Instagram’ın güvenlik açıkları var. Bakın bizi ciddiye almadınız biz de hesaplarınızı hackledik!

Facebook’un sosyal medya hesaplarına dair yapılan açıklamada Our Mine isimli bir hacker gurupu ön plana çıkarılıyor. Facebook ve Messenger’in Instagram ve Twitter hesaplarını ele geçirerek Facebook dahi hacklenebilir mesajı veren gurup, sosyal medya üzerinden de duyurusunu yaptı.

Hacker saldırılarını ciddiye alan Facebook, bu konuya dair bir çalışma yapacak gibi görünüyor. Daha önce ünlülerin hesap hacklemeleri için hiç ses çıkarmayan Facebook, durumu ancak bu şekilde görünce biraz daha hızlandı diyebiliriz.

Twitter’a göre daha sağlam!

Söz konusu gurup Facebook’un Twitter hesabını hackledikten sonra şöyle bir paylaşım yaptı:

Merhaba, biz OurMine’ız. Facebook bile hacklenebilir ancak en azından güvenlikleri Twitter’dan daha iyi

Bu olayın ardından açıklama yapan Twitter’dan cevap gecikmedi:

Sorunun farkına varır varmaz ele geçirilen hesapları kilitledik ve hesapları düzenlemek için Facebook’taki arkadaşlarımızla yakın çalışmalara başladık

Facebook’a dair yapılan çalışmalar için Ulusal Futbol Ligi ile ilgili takımların da hesaplarına saldırı düzenlenmişti. Hesaplara Khoros vasıtası ile erişildiği için üçüncü parti saldırılar da gün yüzüne çıkmaya başlıyor. Hatta Facebook, saldırının bu tarz bir saldırı olduğunu söylüyor.

 

İlişkili Yazılar