Cumhurbaşkanından ‘Sosyal Medya Çöplüğe Dönüştü’ Yorumu!

Sosyal medyaya dair güncel seçenekleri ön plana çıkaran ve pek çok konuda çalışma yapan Cumhurbaşkanlık, BTK üzerinden konuya dair yorumlarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, siber zorbalıkların arttığını ve sosyal medyanın başıboş bir çöplüğe dönüştüğünü söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi’nin açılış törenine katıldı. Türkiye’nin siber saldırılara maruz kalan ülkelerden biri olduğunu belirten Erdoğan, “Siber saldırılar artık devletler düzeyine kadar çıktı. Akıllı sistemlerle kullanılan saldırıları püskürtmenin yolu, daha akıllı sistemleri geliştirmek ve kullanmaktır” ifadelerini kullandı.

“Sınırlarımızın güvenliği ne kadar önemliyse elektronik sistemlerimizin ve buralarda saklanan verilerin güvenliği de o derece önemlidir” diyen Cumhurbaşkanı, Türkiye’yi siber güvenlikte bir marka haline dönüştüreceklerini söyledi. Türkiye’nin verisinin Türkiye’de kalması gerektiğini belirten Erdoğan, “Kamu ve özel sektöre ait veri merkezlerini bir düzene sokmamız şart. İlgili kurumlarımızdan çalışmaları süratle tamamlamalarını bekliyorum. Akıllı sistemlerle kullanılan saldırıları püskürtmenin yolu, daha akıllı sistemleri geliştirmek ve kullanmaktır” şeklinde konuştu.

Siber güvenlikte marka olmak!

Türkiye’nin siber güvenlikte bir marka olma yolunda gittiğinin altını çizen Erdoğan, teknoloji bağımlılığı konusunda da açıklamalarda bulundu. İnternetin sorunlu değil sorumlu kullanılmasının öneminden bahseden Cumhurbaşkanı, teknoloji bağımlılığı ile ilgili olarak da çözümleri karşımıza çıkarıyor.

 

İlişkili Yazılar