ÖSYM Yeni Mobil Uygulaması Çıkarıyor!

ÖSYM tarafından adaylar için başvuru süreçlerinin ve tercihlerin yapılabileceği yeni bir mobil uygulama tasarlandı. Bu uygulama ile birlikte pek çok öğrenci mobil aday sistemleri olan (ais) üzerinden yaptığı başvuruları doğrudan mobil üzerinden yapacak ve karşımıza da bu şekilde bir çalışma çıkarmış olacak.

Başvuru sürecini en iyi şekilde hızlandırmak isteyen yetkililer bu tarz bir çalışma mantığı ile karşımıza çıkıyor ve mobil görevli işletim sistemleri üzerinde de seçenekler oluşturuyor. ÖSYM Aday işlemleri ile ilgili mobil uygulamalara ulaşmak adına akıllı telefonlara yüklenebilecek pek çok özellik ile birlikte bu uygulamayı da rahatlıkla kullanabileceksiniz. Sınav görevlileri için de ÖSYM uygulaması sunulacak.

Sınav görevlilerine dair ön plana çıkarılan bu uygulama, herkes için farklı ve ayrıntılı bir çalışma üretiyor.

Sade bir ara yüze sahip olan uygulama çok pratik!

Uygulama sade bir ara yüze sahip olmakla beraber oldukça pratik bir şekilde karşımıza çıkıyor. Bu yüzden de kişisel beklentilerin tamamını tek bir tıklama ile ön plana çıkarabiliyor ve kullanabiliyoruz. AİS mobil uygulaması üzerinden başvuru ve tercihlerini yapabilecek olan adaylar, bunlara ilişkin güncelleme ve görüntüleme işlemlerini kolayca gerçekleştirebilecekleri gibi sınav sonuçlarını ve yerleştirme sonuçlarını da uygulamadan görüntüleyebilecekler.

İlişkili Yazılar