Corona Virüsü Şarkısına Twitter’dan Tepki!

Corona Virüsü ile ilgili olarak pek çok kişi kendine has bir çalışma oluşturmaya başladı. Bu yüzden de bazı kişiler kendilerine şarkı yaparak biraz da olayların getirdiği rüzgardan faydalanmak istediler. Yofrangel isimli bir şarkıcı, iki gün önce Corona virüsünü konu alan şarkısını YouTube üzerinden paylaştı. Dembow türüne ait, hareketli ve eğlenceli şarkı; bazı insanlara müzikal anlamda kendisini sevdirdi ancak şarkının temasının hassas bir konu olması, sosyal medyada tepkilere neden oldu.

Böyle bir durum SARS virüsünün yayıldığı zamanlarda hayal edilemezdi ancak sanıyoruz ki insanların maruz kaldığı ardı arkası kesilmeyen kötü olaylar silsilesi, onları bu tip durumlara oldukça alıştırdı. Mizah videolarının ardından çıkan yeni bir şarkı, Corona virüsünü konu aldı. İki gün önce YouTube üzerinden paylaşılan ‘Corona Virus’ adlı şarkı, kısa sürede viral oldu ve Twitter’da olumlu ve olumsuz birçok tepkiyi üzerine çekti.

İşte söz konusu şarkının sözleri ve içerik:

Bu şekilde bir örnekten bahsedebiliriz. Söz konusu bu şarkı için pek çok kişi durumları toparlamak adına kendine has bir duyuru yaptı. Bu da sosyal medya üzerinde ünlüye dair büyük bir sorun oluşturdu. Hem trafik yakalamak, hem de kişisel beklentileri ön plana çıkarmak adına gerçekten etkin bir çözüm üretildi diyebiliriz.

İlişkili Yazılar