Twitter’da Organ Satışı Reklamı Verildi!

Popüler medyalardan biri olan Twitter üzerinde bu tarz durumlara daha önce pek şahit olmadık. Platform üzerinde bulunan reklam sistemlerine dair baktığımız zaman, kişilerin kendine has bir yenilik ürettiğini görsek de, reklam sistemi pek sağlıklı işlemiyor.

Tabi söz konusu filtreleme yapıları da kendine has bir tarzda olsa da, Twitter ile ilgili olarak çözümlerin de tamamını kendi içinde inceleyebiliyor ve organize edebiliyoruz. Bu yüzden süreçleri de en iyi şekilde kullanmak ve incelemek gerekebiliyor. Twitter’ın bu hesaplara önlem almaması konusunda şikayetçi olurken geçtiğimiz günlerde çok daha kötü bir reklamlı tweet örneği ortaya çıktı: insan organları satan Twitter sayfası.

Google ve Facebook reklamlarının aksine hedeflemeli reklamlara izin vermeyen platform, 2019 yılı içerisinde 1,47 milyar dolarlık kâr elde etmeyi başarmıştı. Bu süreçler içerisindeki reklam çalışması hacmi de gerçekten geniş bir dilde ilerlemişti. Sizler de bu süreçlere dair çok daha aktif ve yenilikçi bir dilde kendinize has bir çalışma üretebilir ve gayet etkili ve yenilikçi bir dilde ilerlemeleri yürütebilirsiniz. Twitter reklamlarının, ülkemizde de olduğu gibi kendi çapındaki küçük dolandırıcılar tarafından belli bir süre daha kullanılacağı kesin gibi duruyor.

İlişkili Yazılar