BTK ve Güvenli İnternet Çalışmalır Yenileniyor!

İnternetin çok daha güvenli bir yere dönüşmesine değin hepimizin isteği ve arzusu var. Bu süreçlere dair organize edilen ve yenilenen, karşımızda yer alan ve bütün bu aşamaları organize eden sitemiz için tek yapmanız gereken sitemiz üzerinde bulunan bu aşamalara göz atmanız olacaktır.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), 2011 yılından bu yana ücretsiz olarak faydalanılabilen Güvenli İnternet Hizmeti’ne tüm mobil operatörlerden “2500” numarasına kısa mesaj atılarak ulaşılabileceğini açıkladı. 2011 yılında BTK tarafından hayata geçirilen Güvenli İnternet Hizmeti, özellikle çocukların cinsel istismar, müstehcenlik, fuhuş, uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanımı, terör, ırkçılık, kumar, nefret suçları gibi zararlı içeriklerden korunmasını sağlıyor.

güvenli internet btk

Tamamen ücretsiz olarak verilen bir kamu hizmeti olan Güvenli İnternet Hizmeti, şeffaf, kullanımı kolay ve herhangi bir program yüklemeyi gerektirmeyen yapısı ile pek çok kişi tarafından tercih ediliyor. Özellikle ebeveynlerin internet ortamındaki uygunsuz içeriklerle ilgili endişelerine ve arayışlarına cevap olarak çıkan Güvenli İnternet Hizmeti, ‘Çocuk’ ve ‘Aile’ olmak üzere iki profilden oluşuyor.

Güvenli internet konusunda önemli bir girişim yapan bu siteler, kendine has internet yapıları ile de çok fazla kişiye ulaşmaya devam ediyor. Aşama aşama değişen ve yenilenen bütün süreçleri tek bir tıklama ile organize edebiliyor ve incelemeye devam ediyoruz.

İlişkili Yazılar