Tiktok İçerik Üreticileri 1 Milyon Dolar Kazanabilir

Tiktok içerik üreticileri son dönemin efsane içeriklerine imza atarak büyük paralar kazanabilir. Bu süreçlere dair ön plana çıkarılan her bir yeniliği ve seçeneği güncel olarak kullanabilir ve organize edebiliriz. Aşama aşama karşımıza çıkarılan bütün seçenekler için tek yapmanız gereken birkaç tıklama olacaktır.

2016 yılında piyasaya sürülen ve en popüler sosyal medya platformlarından bir haline gelen TikTok, kendi fenomenlerini yarattı. Yapılan yeni bir araştırmaya göre ise popüler TikTok kullanıcıları, ilerleyen yıllarda sponsorlu içeriklerinden sadece bir paylaşım için 1 milyon dolar kazanabilecekler.

tiktok

Günümüzde irili ufaklı birçok sosyal medya platformu bulunuyor. Bunlar arasında son yıllarda en çok ses getiren ve özellikle genç nüfus arasında oldukça popüler olan sosyal medya platformu ise sadece Google Play Store’da 500 milyondan fazla yüklenmeye sahip olan TikTok.

Potansiyel olarak bakacak olursak Tiktok dev bir derya diyebiliriz. İçeriklerinin tamamında kişisel beklentilerin yer aldığı Tiktok, kendine has bir tarzda ilerleme kaydediyor. Bu da kaliteyi ve beklentiyi oldukça hızlı bir şekilde ortaya çıkarıyor diyebiliriz.

Post başına 1 Milyon Dolar!

tiktok

Söz konusu araştırma pek çok kişiye cevap veriyor. Bu durum da hepimizi etkileyen önemli bir pazar haline geliyor. Pazar araştırmacıları; popüler TikTok kullanıcılarının, markalarla iş birliğine giderek yaptıkları paylaşım başına 200 bin dolara yakın (1,2 milyon TL) gelir elde edebileceklerini tahmin ediyor.

ABD’li bir teknoloji araştırma şirketi olan Morning Consult’ın araştırmacıları, TikTok’un çok hızlı bir şekilde büyüdüğünü ve önümüzdeki seneye kadar popüler kullanıcıların yaptıkları paylaşım başına 1 milyon dolar kazanabileceklerini söyledi.

 

İlişkili Yazılar