EA Ünlü Oyuncuyu Her Yerden Banladı!

Profesyonel bir FIFA oyuncusu olan Youtuber canlı yayınlar üzerinde sosyal medyada pek çok kişiye tehdit içeriği sunduğu için platformlardan banlandı. Bu durum pek çok konuda EA hizmetine veda edilmesi anlamını ortaya çıkarıyor.

Popüler FIFA oyuncusu Kurt Fenech ya da bilinen ismiyle Kurt0411 ile Electronic Arts arasında uzun zamandır sorun yaşanıyor. Canlı yayınlar sırasında ve sosyal medyada şirkete karşı sürekli küfür eden ve topluluktaki diğer oyunculara tehditler savuran Fenech, Kasım 2019’da FIFA turnuvalarından banlanmıştı.

Kurt Fenech

Bu karardan kısa süre sonra, FIFA topluluk yönetiminin sosyal medya hesapları, Fenech taraftarları tarafından hacklenmişti. Hal böyle olunca da EA twitter üzerinden bir açıklama yaparak ünlü oyuncunun banlandığını duyurdu. Aradan geçen zamanda topluluktaki diğer oyunculara tehditler savuran videolar çekmeye devam eden Fenech, en sonunda Electronic Arts tarafından tamamen banlandı.

Amerikalı video oyun devinin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, oyuncunun sadece FIFA turnuvalarından değil, tüm EA oyunlarından ve hizmetlerinden banlandığı belirtildi.

 

İşte söz konusu içeriğin videosu:

İlişkili Yazılar