Bilimciler Esrarın Antibiyatik Özelliği Olduğunu Kanıtladı!

Bilimciler tarafından yapılan araştırma, McMaster Üniversitesi üzerinden oldukça güçlü bir detay ile karşımıza çıkıyor. Bu araştırmalara göre Esrar’ın güçlü bir antibiyotik özelliği bulunuyor. Kenevirin ve esrarın kişiler üzerindeki etkisine baktığımız zaman insanlara artı bir iyileştirici etki kattığını kanıtlayan uzmanlar, bilimsel olarak bu konuyu bir bilim tezine dönüştürmüş durumdalar.

McMaster Üniversitesi araştırmacıları yeni bir ilaç geliştirmek için çalışırken kenevir bitkisinin içinde antibakteriyel bileşenler tespit etti. McMaster araştırmacılarından oluşan disiplinlerarası bir ekip, kenevir bitkisinde cannabigerol (CBG) adı verilen kimyasal bileşenin bulunduğunu belirtti. CBG, antibakteriyel özelliğe sahip bir bileşiktir. Araştırmacılar, esrarın keşfettikleri antibiyotik özelliğini ilk olarak fareler üzerinde test etti.

bilim insanı

Araştırmanın derinliklerine baktığımız zaman bilimcilerin bu konuya dair detaylı bir çalışma yaptığını söyleyebilir ve bu yüzden de insanların gerçek beklentileri ön plana çıkabilir. Kanada üzerinde esrar yasallaştığından beri son iki yıldır araştırma yapan bilimciler, bu konuyu net olarak ön plana çıkarıyor.

İlişkili Yazılar