Alibaba Yapay Zeka İle Korona Virüsünü Tespit Edecek!

Teknolojik ilerlemeleri ile birlikte herkesin isteğine göre bir yeniliği ve fırsatı, karşımıza çıkaran alibaba, bu süreçlere dair de gelişimlerini sürdürmeye devam ediyor. Aşama devam eden ve hepimize göre de bir farklılık yaratan Alibaba, kendine has gelişimlerini sürdürmeye devam ediyor. Alibaba artık bir e-ticaret şirketi olmaktan çok daha fazlası. Şirket, geliştirdiği yeni bir yapay zeka sisteminin corona virüsünü çok kısa sürede, neredeyse tam doğrulukla tespit edebildiği belirtiliyor.
alibaba

Alibaba artık Amazon ve Microsoft gibi her departmanı birinci sınıf yapay zeka çözümleriyle beslenen bir şirkete dönüştü. Çinli e-ticaret devi, yakın zamanda Corona virüsünü (COVID-19) teşhis etmek için de bir yapay zeka sistemi geliştirdi.

Alibaba, yeni sisteminin corona virüsünü hastaların göğüs taramalarından %96 doğrulukla tespit edebileceğini öne sürüyor. Yapay zekanın virüsü tespit etmesi sadece 20 saniye sürüyor. Normalde doktorların insanlarda hastalığı teşhis etmesi, 300’den fazla görüntüyü değerlendirmeleri nedeniyle yaklaşık 20 dakika alıyor.

İlişkili Yazılar