Claudflare ve İntel Savaşında AMD Kazandı!

Intel ile AMD rekabetini biliyorsunuzdur. Son dönemlerde bu rekabete yönelik savaşlar epey arttı ve kişisel beklentiler de ön plana çıkmaya başladı. Aşama aşama değişen ve ilerleyen bütün bu seçenekleri de kendinize göre yorumlayabiliyorsunuz artık. Bu yüzden de söyleyecek şeylerin içerisinde tamamen değişken bir dil sunulmaya başlandı.

Son yıllarda Intel ile AMD arasında gittikçe daha da ateşli bir hal alan işlemci mücadelesi, şimdi daha da kızışacak gibi duruyor. En önemli internet alan sağlayıcıları arasında yer alan Cloudflare, yeni nesil sunucularda AMD’ye geçiyor. Kurumsal olarak yapılacak olan işlemci seçiminde pazar payı gerçekten önemli ölçüde değişmekte.

amd cloudflare

AMD’nin yeni nesil işlemcileri olan Ryzen serisi, Intel için perakende, ev kullanıcılarına yönelik işlemci satışlarında ciddi anlamda sorun yaratmış ve firmanın pazar payının düşmesine neden olmuştu. Intel de bunun üzerine daha agresif bir yol izleyeceğini ve her segmentte rekabete hazır olduğunu belirtmişti.

İşlemci pazarında esas etkili olan piyasalardan bir tanesi, host ve sunucu pazarıdır. Şirketler düzeyinde yapılan alışveriş genellikle daha büyük hacimli ve daha kazançlıdır. Bu nedenle de firmalar bu alandaki güçlerini kaybetmek istemezler. Bu yüzden de kişisel olarak beklentilerin sürekli değişmesi ve mevcut bir duruma dair uygun farklılıkları ön plana çıkarması hepimiz için önemli olmaktadır.

İlişkili Yazılar