Güney Kore Korona Virüsü İle İlgili Mobil Uygulama Geliştiriyor!

Çin üzerinde ortaya çıkan ve dünya genelinde 3 binden fazla kişiyi öldüren korona virüsü, en çok Güney Kore üzerinde yayılmış durumda. Bu yüzden de hastalık takibi konusunda önemli uygulamalar geliştirildi.

Çin üzerinde ortaya çıkan bu virüs, resmi olarak 90 bin kişiye kadar ulaşmış durumda. Virüs nedeni ile pek çok insan hayatını kaybederken, büyük çoğunluğun da Çin’de bulunduğu bir durum ön plana çıkarıldı.

Çin’e komşu diyebileceğimiz Güney Kore’deki Corona virüsü vaka sayısı, şu an 4 bini aşmış durumda. Toplam vaka sayısı olarak Güney Kore, Çin’in hemen ardından ikinci sırada yer alıyor. Virüs sebebiyle ülkede hayatını kaybedenlerin sayısı ise şu an 26 ve bu sayıyla virüsün en çok can aldığı dördüncü ülke.

Virüsün bu kadar etkili olduğu Güney Kore’de geliştiriciler de çeşitli uygulamalar geliştirmeye başladı. Bu uygulamalar, Corona virüsü vakaları hakkındaki bilgileri ve salgın noktalarını takip ediyor.

  • Corona 100m

      • Corona 100m adı verilen uygulama, 11 Şubat tarihinde Google Play Store’da yayınlandı. En son 29 Şubat’ta güncellenen uygulama şu an 1 milyon yüklemeyi geçmiş durumda.

      corona 100m uygulama

  • Corona Map

    • Corona Map, bu konuda en çok indirilen ikinci uygulama konumunda bulunuyor. Uygulama, COVID-19 taşıdığı bilinen hastaların konumlarını takip ediyor. Uygulama, Play Store üzerinde 500 bin yüklenme sayısına sahip.

    corona map uygulama

İlişkili Yazılar