Korona Virüsü Hava Kirliliğini Azaltıyor!

Çıktığı günden bu yana pek çok yere yayılan korona virüsü, kendine has bir tarz ile dönüşümlere devam ediyor. Aşama aşama değişen ve farklılıklarla birlikte karşımızda yer alan bu virüs, herkes için de bir o kadar değişken bir dilde ilerliyor. Çin dışında da oldukça hızlı bir şekilde yayılmaya başlayan Corona virüsü, dünya ekonomisine de oldukça ağır hasarlar veriyor. Ancak virüsün ticarete verdiği bu hasarlar, hava kirliliği seviyesinde gözle görülür bir azalmayı da beraberinde getiriyor.

Virüse dair farklı ve ayrıcalıklı bir yapı üzerinden ilerleme sağlanması hepimiz için önemli iken bu süreci daha etkili hale getirmek için çalışmalar da devam ediyor. nasa

Çin’de ortaya çıkan ve Avustralya’dan Avrupa’ya kadar farklı kıtalara yayılan Corona virüsü, dünya ticaretine de oldukça ciddi hasarlar vermişti. Birçok fabrika ve ofis, geçici bir süreliğine de olsa kepenk kapatmak zorunda kalmıştı. Ancak ekonomiye hasar veren bu olaylar, hava kirliliğinin azalmasının da önünü açtı. Bu durum tamamen ekonomik ilerlemelerin azalması ile ilgili olduğu düşünülüyor. Çünkü hava kirliliğinin azalması demek, insanların işlerini durdurması demek bir yandan da. Bu da haliyle bölgesel olarak büyük bir sorun teşkil ediyor. En azından şimdilik.

İlişkili Yazılar