Facebook Hikayelerinin Instagram’da Paylaşılması İçin Testlere Başlandı

Facebook, Instagram’da Facebook Hikayelerinin paylaşılması için çalışmalara başladı. Daha önce Instagram Hikayeler’in Facebook’ta paylaşılması mümkünken, çok yakında Facebook Hikayeler’in Instagram’da paylaşılması mümkün olacak.

Facebook, Instagram’ı satın aldığı günden itibaren iki sosyal medya ağını birbirine ciddi şekilde yaklaştırdı. Sosyal medya devi daha önce Instagram’da paylaşılan hikayelerin Facebook’ta da paylaşılmasına izin veren bir özelliği yayınlamıştı. Şimdi ise bu sürecin tersi de mümkün hale geliyor. Facebook hikayelerinin Instagram’da paylaşılmasını sağlayan özelliğin testleri başlamış durumda.

Facebook hikayelerinin Instagram’da paylaşılabilecek olması iki sosyal medya platformunun çapraz olarak hikaye paylaşma özelliğine sahip olması anlamına gelecek. Bu özellik sosyal medya yöneticilerinin ve iki platformun da kullanıcılarının zaman kazanmasına neden olacak. İki platformda çapraz olarak hikaye paylaşma aynı zamanda Instagram hikayelerin algoritmasının daha da gelişmesine neden olabilir.

İlişkili Yazılar