Bir Çöpçatanlık Uygulaması Herkesin Bilgisini Sızdırdı!

Sosyal medya üzerinde yaşanan pek çok olay var ve herkes kendine göre bir şekilde yararlanıyor. BU yüzden de bazen yeni sorunlar karşımıza çıkabiliyor. Bu yazımızda ise bir çöpçatanlık uygulaması üzerinden bahsetmek istiyoruz.

5 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip olan çöpçatanlık uygulaması OKCupid’in, kullanıcıların verilerini bilgisi olmadan sızdırdığı ortaya çıktı. Yaşanan bu skandalın, kullanıcıların platforma olan güvenini sarsacağı düşünülüyor. CyberNews tarafından yapılan bir araştırmaya göre yaklaşık 5 milyon aktif üyesi olan OKCupid, kullanıcıların verilerini bilgisi olmadan çevrimiçi olarak sızdırıyordu. Oldukça popüler bir çöpçatanlık uygulaması olan OKCupid’in böyle bir skandalla gündeme gelmesi, kullanıcıların platforma olan güvenini zayıflatacak gibi görünüyor.

OKCupid

Bu duruma nasıl yaklaşacağız ya da neler yapacağız derseniz beklentilerin sürekli değiştiğini söyleyebiliriz. Herkes için farklı ve beklenti odaklı bir yaklaşım ile ilerlemiş ve kendine has bir tarz oluşturmuş oluyoruz.

Herhangi bir OKCupid kullanıcısının ‘son konum kimliğini‘ almanın mümkün olduğunu belirten CyberNews, bir kullanıcının hangi konumdan oturum açtığının tespit edilebileceğini ve potansiyel iş veya ev adreslerinin bulunabileceğini söylüyor. Bu noktada CyberNews, bazı işlemler ile kullanıcı konumunu tespit edebildiklerini de iddia ediyor.

İlişkili Yazılar