Twitter Nefret Söylemlerine Karşı Önlem Alıyor!

Herkes için farklı ve g üçlü bir yaklaşım yürüten ve bu sayede çok daha fazla kişiye ulaşan Twitter, yaklaşımların içerisinde de kendine has bir tarz ve sistem koymuş diyebiliriz. İnsanların isteklerine ve beklentilerine göre hareket eden Twitter, artık biraz daha farklı davranıyor ve kişilerin de düşüncelerine göre bir yol çiziyor. Günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından bir tanesi olan Twitter, platformundaki nefret söylemlerini azaltma konusunda oldukça kararlı gözüküyor.

twitter

Platform, bunun için nefret söylemleri politikasını da giderek genişletiyor. Günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından bir tanesi de Twitter. Gün içerisinde milyonlarca aktif kullanıcıya ev sahipliği yapan platform, gündem belirleyebilecek kadar da güçlü bir etkiye sahip. Ancak milyonlarca kullanıcıya ve gündemi belirleyebilecek güce sahip olan platformda da nefret söylemleri gibi bazı problemler bulunuyor. Sosyal medya platformu, bu sorunu halledebilmek için nefret söylemleri politikasıyla ilgili bazı değişikliklere gitmişti. Mikroblog sitesi, nefret söylemlerinin de sınırlarını genişletiyor.

twitter ile ilgili görsel sonucu

Bu durum da zaten herkes için farklı ve bir o kadar da değişken bir çözüm oluşturuyor. Bu yüzden önerilerimiz biraz daha sistemli ilerlemek üzerine olacak. Twitter kendine has sansürleme yöntemi ile pek çok şeyi engelleyebilir. Bu durum da en azından daha dengeli bir kullanım oluşturacaktır bizler için.

İlişkili Yazılar