Corona Virüsü Aşısı Bugün Test Edilecek!

Korona virüsü ile ilgili araştırmalar devam ederken, insanlar yeni beklentileri karşımıza çıkarmaya tüm hızı ile devam ediyor. Bu sayede çok daha farklı ve ayrıntılı bir çalışma ön plana çıkırılmış oluyor. ABD Ulusal Sağlık Enstitüleri tarafından finanse edilerek geliştirilen bir aşı bugün insanlar üzerinde test edilmeye başlanacak. Araştırmacılar, yapacakları test ile aşının yan etkilerini saptamaya çalışacak.
ABD’li bir hükümet yetkilisine göre corona virüsü aşısının insanlar üzerinde test edilmesine yönelik bir klinik çalışmalar bugün başlayacak. İlk katılımcılara corona virüsü aşısının yan etkilerinin tespit edilmesi için aşı enjekte edilecek.
corona virüsü aşısı test

Ulusal Sağlık Enstitüleri tarafından finanse edilen aşının testi, Seattle’daki Kaiser Permanente Washington Sağlık Araştırma Enstitüsü’nde 45 sağlıklı gönüllü üzerinde yapılacak. Testte katılımcılara virüs bulaşma riskinin bulunmadığı ve aşının sadece yan etkilerin incelenmesi için yapılacağı bildirildi.

Yetkililer, testler iyi gitse bile corona virüsü salgınına yakalanan hastalarda kullanılabilecek aşının geliştirilmesinin 1 yıldan uzun sürebileceğine dikkat çekiyor. Bu arada dünya çapında birçok ilaç şirketi şu anda corona virüsü için aşı geliştirmeye çalışıyor.

İlişkili Yazılar