WhatsApp, Mesajların Kendi Kendine Silinmesi Özelliğini Test Ediyor

Güvenli bir şekilde mesajlaşmak isteyen insanlar için önemli bir uygulama olan WhatsApp, son yıllarda bu önemini yitirmeye başlamıştı. İnsanların özel alanlarına taciz suçlamaları ile gündeme gelen Facebook, skandallardan sonra sürekli kendini toparlamaya çalışıyor. Bu yüzden WhatsApp için yeni bir güncelleme yolda gibi görünüyor. Bu güncellemelerle ilgili olarak her şey çok daha derli toplu olacak deniyor.

Mesajlaşma uygulamaları arasında en popülerlerinden biri olan WhatsApp’a otomatik mesaj silme özelliği geliyor. Bu özellik ile birlikte kullanıcıların attıkları mesajlar belirli bir süre sonra otomatik silinecek. Henüz beta sürümünde olan özelliğin ne zaman yayınlanacağı ise bilinmiyor.

WhatsApp otomatik mesaj silme
Geçtiğimiz günlerde, tüm kullanıcılarına karanlık mod özelliğini sunan ve en büyük mesajlaşma uygulamalarından olan WhatsApp, uygulamasına yeni özellikler eklemeye devam ediyor. WhatsApp ile aynı türde olan diğer uygulamalarda yıllardır bulunan bir özellik olan ‘mesajların otomatik silinmesi’, şimdi de WhatsApp’ın gündeminde.

Daha önce de gündeme gelen bu özelliğin, sadece grup sohbetlerinde olması bekleniyordu fakat son yayınlanan beta sürümler olan 2.20.83 ve 2.20.84 sürümlerinde, mesajların otomatik silinmesinin klasik konuşmalarda da olduğu gözlendi. Özellik, beta sürümünden çıkmadan önce tekrar değişikliğe uğrayabilir.

İlişkili Yazılar