Korona Nedeniyle Okullar Daha Geç Açılabilir!

Korona virüsü dünya üzerinde ciddi şekilde yükselmeye devam ediyor. İnsanların kendine dair ön plana çıkardığı ve yoğun bir çalışma mantığı ile karşımıza çıkıyor. Aşama aşama değişen ve güncel olarak ön plana çıkarılan her türlü yeniliği ve fırsatı da kendinize göre ön plana çıkarabiliyoruz. Peki ama okulların geç tatil olması durumu nedir? Gelin biraz da ona bakalım.

Okul

Dünyada ciddi bir endişe oluşturan ve hızla yayılan Corona virüsüne (COVID-19) karşı birçok önlem alınmış durumda. Ülkemizde de görülen virüs vakalarından sonra eğitim öğretime üç haftalık bir ara verilmişti. Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara’nın son açıklamalarıysa durumun ciddiyetini bir kez daha ortaya koydu.
Geçtiğimiz gün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ülkemizdeki Corona virüsü (COVID-19) vakalarının 47’yi bulduğunu belirten bir açıklama yaptı. Açıklamalarında şu ana kadar herhangi bir can kaybının görülmediğini belirten Koca, bu durumun can kaybı olmayacağı anlamına gelmediğinin de altını çizdi.

Okul

Corona virüsüne ilişkin yeni bir açıklamaysa Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara’dan geldi. Habertürk’ün hazırladığı habere göre Kara, “Ülkemizde daha vaka görülecektir. Bugün sayı 47, belki bu 57, 67 de olabilir. Ama dikkat ettiğimiz müddetçe bizim eğrimiz çok küçük kalacak. Önümüzdeki 1,5-2 aylık periyodu da bu şekilde atlatabilirsek, o zaman Türkiye bu salgını en başarılı yenen ülkelerden biri haline gelecek” açıklamalarında bulundu.

İlişkili Yazılar