Korona Virüsünün Yarattığı Hayalet Şehirlerin Görüntüleri!

COVID-19 salgınının yayılmaya devam ettiği şu günlerde insanlar, evlerinden çıkmamaya başladılar. Geospital World’de uydu görüntülerini derleyerek oluşturduğu bir video ile kalabalık bölgelerin birkaç gün içerisinde nasıl hayalet şehirlere döndüğünü gözler önüne seriyor.
Dünya şu sıralar olağanüstü bir süreçten geçiyor. Aralık ayının sonunda Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan, kısa bir süre içerisinde de onlarca ülkeye yayılan koronavirüs, insanlık için tehdit oluşturmaya devam ediyor. Dünya Sağlık Örgütü’nün pandemi, yani küresel salgın olarak ilan ettiği koronavirüse bağlı COVID-19, yaşamı ciddi şekilde olumsuz etkiliyor.

COVID-19’un kolay yayılabiliyor oluşu, pek çok ülkede sokağa çıkma yasağı ilan edilmesine neden oldu. Yasağın olmadığı Türkiye gibi ülkelerdeki insanlar da evlerine çekildiler ve dünyanın pek çok yerinde yaşam adeta durmuş durumda. Şimdi sizlere, dünyadaki bazı kalabalık bölgeleri ve bu bölgelerin COVID-19’dan sonra nasıl hayaletleştiğini gösteren bir video aktaracağız.

Centralpark

İlişkili Yazılar