Twitter Bilgi Kirliliğine Karşı Uyarı Yapıyor!

Twitter sosyal medya üzerinden insanların çok daha sağlıklı bir çalışma ön plana çıkarmasını sağlamak için yeni düzenlemeleri karşımıza getiriyor. Aşama aşama yenilenen ve değişen bütün çalışmaları ve fırsatları tek bir tıklama ile inceleyebilir ve ön plana çıkarabiliriz.

Twitter, koronavirüsle ilgili içerikleri daha büyük bir titizlikle inceleyeceğini açıkladı. Hazırlanan bir blog yazısı üzerinden açıklama yapan yetkililer, platformda sahte haberlerin yayılmasını önlemek için alınan tedbirleri genişlettiklerini söylüyorlar.
Son dönemlerde tüm dünyanın bir numaralı gündem maddesi olan koronavirüs, her geçen gün biraz daha yayılmaya devam ediyor. Hal böyle olunca da tüm insanlar şu sıralar koronavirüs hakkında konuşuyorlar. Bugün televizyonda bir kanalı açarsanız ya da bir sosyal medya platformuna giriş yaparsanız, COVID-19 hastalığı ile ilgili onlarca şey görmeniz muhtemel.

Twitter

Twitter, kısa bir süre önce COVID-19 hastalığı ile ilgili bazı tedbirler aldığını zaten açıklamıştı. Şimdi yeni bir açıklama daha yapan yetkililer, koronavirüsle ilgili tedbirlerini artırdıklarını açıkladılar. Buna göre kullanıcılar, Twitter hesaplarıyla ilgili herhangi bir sorun yaşamamak için yetkililerin aldıkları yeni önlemlere uyum sağlamak durumunda olacaklar.

Twitter tarafından yapılan açıklamalarda koronavirüsle ilgili atılacak tweetlerle ilgili dikkat edilmesi gereken bazı hususlara da değinildi. Örneğin; Twitter kullanıcıları bundan sonra sosyal mesafenin etkili olmadığı, koronavirüsün sıcaklığa dayanıklı olmadığı, koronavirüsün gerçek olmadığı gibi açıklamaları yapamayacaklar. Twitter, bu gibi içeriklerin tümünü yasaklayacak.

İlişkili Yazılar