Apple Amerika ve Avrupa’ya Maske Dağıtacak!

Apple pek çok kişi için güncel olarak maske dağıtma konusuna dahil olmaya başladı. Kişisel olarak beklentilerin ve yeniliklerin tamamını kendi içinde değerlendirebilir ve kullanabilirsiniz. Aşama aşama yenilenen ve büyüyen yeni çalışmalar herkes için önemli oluyor. Apple CEO’su Tim Cook, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda ABD ve Avrupa’daki sağlık çalışanlarına milyonlarca maske bağışlayacağını duyurdu. Böylece Apple’ın koronavirüs savaşı için yaptığı yardımlara bir yenisi daha eklendi.

apple koronavirüs
İlk olarak Çin’in Wuhan kentinde görülen koronavirüs, kısa bir süre içerisinde Çin dışında birçok ülkeye yayıldı. Çin, salgının ortaya çıkışından 3 ay sonra yavaş yavaş düzelmeye başlasa da geçtiğimiz haftalarda Avrupa’yı etkisi altına alan virüs, yeni merkezi olarak da burayı seçti.

apple koronavirüs

Şu anda Koronavirüse karşı resmen savaş durumunda olan birçok ülke, sağlık çalışanlarının maske ve eldiven gibi basit ekipmanlarını temin etmekte bile güçlük çekiyor. İşte bu nedenle dünya çapında birçok şirket, bir veya birkaç ülkeye belli malzemelerin tedariki konusunda yardım ediyor.

İlişkili Yazılar