Steam ve CS: GO, Bir Kez Daha Eş Zamanlı Oyuncu Rekoru Kırdı

Koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler gereği evden çıkmayan kişilerden bazıları bilgisayar oyunlarına yöneldi. Bunun etkisiyle birlikte hafta başında eş zamanlı çevrimiçi oyuncu rekoru kıran Steam ve CS: GO, bir kez daha rekor kırarak dikkatleri üzerine çekti.

Kişisel bilgisayarlarında oyun oynamak isteyenlerin ilk adresi olan Steam ve bu platformdaki en popüler oyunlardan biri olan CS: GO, son günlerde artan oyuncu sayılarıyla dikkat çekiyor. Geçtiğimiz hafta 20.313.451 eş zamanlı kullanıcıya ulaşarak tüm zamanların rekorunu kıran Steam, başarısını geliştirdi ve yeni bir rekorla karşımıza çıktı. Steam’in kırdığı yeni rekorun yanı sıra CS: GO da tüm zamanların en yüksek aktif oyuncu sayısına ulaştı.

steam

Koronavirüs salgınına karşı alınan önlemlerle birlikte evlerine kapanan kişilerin de katılmasıyla birlikte birçok oyunun aktif oyuncu sayısında artış görülüyor. Bu bağlamda yeni çıkış yapan DOOM Eternal’ın Steam’de ilk gününde 104.891 kişi tarafından oynanmasını örnek gösterebiliriz. Salgın için alınan tedbirlerin oyun dünyasını olumlu yönde etkilediğini söylemek mümkün.

İlişkili Yazılar