Koronavirüs Yüzünden Microsoft Azure Kullanımında Yüzde 775 Artış Oldu

Tüm dünyada etkili olan koronavirüs salgını pek çok insanın evden çıkamamasına sebep oldu. Çeşitli uygulamalar ve internet hizmetlerinin kullanımları arttı. Microsoft bulut platformu Azure hizmetine talebin yüzde 775 arttığını duyurdu.
Bu hafta sonu Microsoft, koronavirüs pandemisinin bünyesinde bulunan hizmetler üzerindeki etkisine dair bir açıklama yaptı. Şirket, iş yeri sohbeti, toplantılar, notlar ve eklentilerden oluşan platformu Microsoft Teams kullanımında büyük bir artış olduğunu ve günlük 44 milyondan fazla kullanıcı tarafından tercih edildiğini bildirdi.

Microsoft, bulut hizmetlerinin kullanımında yüzde 775 oranında muazzam bir artış olduğunu da sözlerine ekledi. Talep artışına rağmen, önemli hizmet kesintileri yaşanmaması da önemli bir nokta olarak vurgulandı.

Microsoft, Windows Sanal Masaüstü kullanımında da üç kat marmaris escort artış meydana geldiğini ve bunun sebebinin şu anda evden çalışmak zorunda olan insanlar olduğunu söyledi. Şirket ayrıca, hükümetlerin COVID-19 panellerini vatandaşlarla paylaşmak için kullandığı kamuya açık analiz hizmeti Power BI kullanımının da bir hafta içinde yüzde 42 oranında arttığını belirtti.

İlişkili Yazılar