Netflix’ten ‘Evde Kal’ Kampanyasına Uymayanları Bin Pişman Eden Sürpriz

Dijital yayın platformu Netflix, ‘sosyal izolasyon’ çağrılarına kulak asmayanlara yönelik olarak ‘Spoiler Billboard’ adında dikkat çeken bir kampanyaya imza attı. Şirket, uyarılara rağmen sokağa çıkan izleyicilerini cezalandırmak için, popüler dizilerin en kritik sahnelerini sokak panolarına astığı ilanlarla açıkladı.

Çin’den dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgınından hem kendimizi hem de sevdiklerimizi korumak için yapmamız gereken yegane şeylerden biri de evden çıkmamak. İtalya, İspanya, alanya escort Hindistan, İngiltere ve Yunanistan dahil pek çok ülkede ilan edilen sokağa çıkma yasakları, dünya genelinde 3 milyara yakın insanın evlerine kapanmasını sağladı ancak olağanüstü hal ilan edilmeyen ülkelerdeki bazı kişiler salgının ciddiyetini hala tam olarak kavrayamamış olacak ki, kendilerini sokaklara atmaya devam ediyorlar.

Bu soruna ilginç bir çözüm sunan Netflix, dışarı çıkan müşterilerini sevilen dizilerden spoiler veren ilanları ile tam anlamıyla dumura uğratıyor. Kütüphanesindeki en popüler serilerin kritik sahnelerini sokak panolarına verdiği ilanlarla açıklayan dijital yayın platformu, uyarılara rağmen dışarı çıkan kişileri bin pişman ediyor.

İlişkili Yazılar