Teknolojik Destekle Parmak Ucu Boyutunda Koronavirüs Aşısı

Koronavirüs kapsamında çalışmalar ve aşı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. İnsanların isteklerini en etkin ve yenilikçi bir yapıda incelemek ve ortaya çıkarmak adına yapılacak olan şey biraz daha derli toplu ve dengeli bir çalışma olacak.

Koronavirüse karşı yeni bir aşı geliştirildi. Parmak ucu büyüklüğünde olan yeni aşının, hayvan testleri başarı ile sonuçlandı. Bilim insanları, aşının insan testlerine başlamak için izin verilmesini bekliyorlar.
Koronavirüs pandemisini durdurmak için aşı çalışmaları devam ediyor. Hayvanlarda işe yarayan aşıların insan testleri hızlı bir şekilde başladı. Bu aşıların uzun vadeli sonuçlarının alınması için testler ve incelemeler devam ediyor.

Gelen yeni bir habere göre ABD’nin prestijli tıp fakültelerinden olan Pittsburgh Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden araştırmacılar, koronavirüse karşı yeni bir aşı geliştirdiler. Geliştirilen aşı, fare testlerinde virüsü nötralize etmek için yeterli olduğu düşünülen SARS-CoV-2 antikorları üretmeyi başardı.

PittCoVacc olarak isimlendirilen yeni koronavirüs aşısı parmak ucu büyüklüğünde bir yama ile uygulanıyor. Araştırmacılar aşının geliştirilmesinde, mRNA’ya dayanan diğer aşı çalışmalarından farklı olarak viral protein parçalarına dayanan daha köklü bir yaklaşım izlediklerini açıkladılar.

İlişkili Yazılar