Blog Sitesi ‘Medium’ Nasıl Kullanılıyor? Detaylara Dikkat!

Sosyal medya üzerinde oldukça önemli bir yere sahip olan blog sitesi medium, kişisel beklentileri en iyi yansıtacak sitelerden biri olarak karşımıza çıkıyor ve insanlara da bu aşamalarda farklı yaklaşımlar sunuyor. Herkes için detayların ve ihtiyaçların çözüm odaklı olarak ilerlemesi için bizler de bir yenilik ve fırsat üzerinde duruyoruz.

Gündeme dair ya da gündem dışı konular hakkındaki fikirlerini sosyal medya platformlarının kısa metinlerine sığdıramayanların uzun blog metinleriyle kendilerini ifade etmelerini sağlayan Medium blog sitesinin nasıl kullanılacağını anlattık.
Blogger’ın yaratıcısı ve Twitter sosyal medya platformunun kurucularından olan Ev Williams tarafından 2012 yılında kurulan Medium, sosyal medyanın sınırlı paylaşım imkanlarının ötesine geçmek isteyen kullanıcılara hitap eden bir site. Gündemde olan ya da gündem dışı konularla ilgili fikirlerinizi Medium blog sitesinde yayınlayabilir ve tüm dünya ile paylaşabilirsiniz.

Bir kitap eleştirisi, film yorumu ya da güncel haberlere dair detaylı incelemeler yazmak istiyorsanız, Medium sayesinde herhangi bir web tasarım bilgisine ihtiyaç duymadan istediğiniz yazıları yazabilir ve bu yazıları herkesle paylaşabilirsiniz. Tüm dünyada giderek popülerleşen blog sitesi Medium nasıl kullanılır sorusunu sizin için yanıtladık.

   Medium blog sitesini açın.

  • Sayfanın ortasında ya da sağ üst köşede bulunan “Get started” butonuna tıklayın.
  • Google hesabınız ya da başka bir e-posta adresiyle kaydolabilirsiniz.
  • Hesabınızı açtıktan sonra profilinizi dilediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.
  • Medium’da yayınlanan yazıları okumak ve okuduğunuz yazıları kendi sosyal medya hesaplarınızda paylaşmak için siteye üye olmanıza gerek yok ama yazı yayınlamak, diğer yazarlarla iletişime geçmek ya da diğer yazılara yorum bırakmak istiyorsanız bir Medium hesabına sahip olmalısınız.

Yazdığınız Medium yazılarını daha sonra Facebook ve Twitter hesaplarınızda daha kolay paylaşmak ve o platformlardaki takipçilerinize daha kolay erişebilmek için Medium hesabınızı açtıktan sonra Facebook ve Twitter profillerinizle bağlayabilirsiniz.

İlişkili Yazılar