Cumhurbaşkanlığı Koronavirüs İçin Site Yayınlandı!

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, koronavirüsle ilgili bir internet sitesi oluşturdu. Oluşturulan bu site, salgınla ilgili güncel rakamlara erişilmesini ve çeşitli kıyaslamaların yapılmasını sağlıyor.

İlk kez Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve şu sıralar pandemi olarak kabul ettiğimiz koronavirüs, insanları hayattan koparmaya devam ediyor. Bugüne kadar 532 bin 788 kişinin enfekte olduğu virüs, 24 bin 77 kişinin hayatına mal oldu. İnsanlar, bir yandan bu virüse yakalanmamak için çabalarken diğer yandan da koronavirüsle ilgili en güncel bilgilerden haberdar olmak istiyorlar.

Sitemiz üzerinde bugüne kadar sizlerle paylaştığımız sayısal verileri artık daha net bir kaynak üzerinden alacağız. Ancak şimdi, yeni ve güvenilir bir kaynağımızın daha olduğunu açıkça söyleyebiliriz. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, konuyla ilgili bir internet sitesi oluşturdu ve bu internet sitesinde sayısal veriler paylaşmaya başladı.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından oluşturulan internet sitesi, fazlasıyla kolay bir kullanıma sahip. Siteye giriş yaptığınızda sizi bir dünya haritası karşılıyor. Bu haritanın hemen sağ tarafında da ülkeler bazında tanı, ölüm ve iyileşme sayılarına yer veriliyor. Böylelikle merak eden herkes, bu internet sitesi aracılığıyla koronavirüs salgını ile yeni bilgilere kolaylıkla erişebilecek.

İlişkili Yazılar