İzlanda’dan Belirtisi Olmayan Koronavirüs Hastaları Açıklaması!

Sağlık bakanlıkları tarafından detaylı olarak açıklanan ve bu konuya dair geleneksel seçimleri ön plana çıkaran pek çok seçenek bulunuyor. Aşama aşama yeniliklerin ve farklı fırsatların tamamını tek bir tıklama ile inceleyebiliyor ve ön plana çıkarabiliyorsunuz.

İzlanda Sağlık Bakanlığı, gerçekleştirdiği korona virüsü test çalışmasının sonucunda virüs testi pozitif çıkan kişilerin yarısının virüs semptomlarını göstermediğini açıkladı. Bu açıklama, virüs kapmış pek çok kişinin farkında olmadan başkalarını da hasta ettiğinin habercisi.

Koronavirüs salgını ile mücadele eden ülkelerin büyük bir kısmı, yeterli sayıda test olmadığı için herkese test yapamıyor. Ancak İzlanda, nüfusunun önemli bir kısmına koronavirüs testi uygulamayı başardı.

İzlanda Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 364.000 nüfuslu ülkede 25 Mart’a kadar 12.615 koronavirüs testi yapıldığı açıkladı. Test edilenlerden 802 kişinin koronavirüs testleri pozitif çıktı. Test sayısı ilk başta düşük görünse de ülkenin nüfusu ile karşılaştırıldığında hiç de az olmuyor. Zira İzlanda, tüm nüfusun yüzde 3.4’üne test uygulamış durumda. Eğer Türkiye’de aynı oranda bir nüfusa test uygulamak isteseydik toplam test edilen kişi sayısı 2 milyon 822 bini bulacaktı.

İlişkili Yazılar