Rusya Koronavirüs İçin İlaç Geliştirdi!

Koronavirüs salgınına dair pek çok olay yaşanıyor ve bütün dünya kendini tutup en iyi şekilde ilaç üretmek için çalışmalara tüm hızlıyla devam ediyor. Farklı yaklaşımların ve yeniliklerin içerik çözümlerinin tamamında beklentilere dair bir fırsat ve ayrıntı bulunuyor. Rusya için de bu konuda öncü adımlar atıldığını söyleyebiliriz. Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıktıktan kısa bir süre sonra dünyaya yayılan koronavirüs salgını her geçen gün yeni vakalar ve can kayıplarıyla gündeme geliyor. Dünya çapında pek çok sağlık kuruluşu virüsü yenecek ilaçlar geliştirmek için canla başla çalışıyor.

Söz konusu bu çalışma herkes için farkındalık oluşturuyor ve bizlere dair de bir yenilik ve güncelleme durumu organize ediliyor. Görüldüğü ilk günden bu yana binlerce kişiyi enfekte eden ve dünya çapında 28 binden fazla insanın ölümüne neden olan koronavirüs salgını gittikçe büyüyor. Birçok sağlık kuruluşu ve bilim insanları virüsün yayılmasını durdurabilmek için günlerdir yeni ilaçlar üzerinde çalışıyor. Herkesin gözü kulağı virüs hakkında gelecek yeni haberlerde iken Rusya’dan umut vadeden bir açıklama geldi.

Rusya duruma ilişkin etkin bir açıklama yaptı ve çözümü geliştirdiklerini söyledi. Peki ama nasıl? Ajans konuyla ilgili yaptığı detaylı açıklamada, “Rusya FMBA’ya ait ‘Farmzashchita’ Araştırma ve Üretim Merkezi, Çin ve Fransa’nın deneyimlerini göz önünde bulundurarak, sıtmaya karşı kullanılan Meflokin ilacının bazında koronavirüs enfeksiyonunun tedavi şemasını geliştirdi” sözlerini kullandı.

İlişkili Yazılar