Twitter Yanlış Bilgilendirmelerin Önüne Geçecek!

Koronavirüs konusu herkes için farklı bir sorun ve çözüm demek. Bu yüzden de insanlar kendine has bir tarzda bu çalışmaları üretmek ve yenilemek için de detayların tamamını ortaya çıkarıyor ve kişisel olarak organize edilen çözümleri kullanmanız gerekiyor.

Günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, koronavirüse dair yanlış bilginin önüne geçmek için yeni bir özellik başlattı. Bu özellikle birlikte kullanıcılar, doğru ve güvenilir kaynaklara yönlendirilecekler.

Twitter koronavirüs
Koronavirüs salgınının hızla yayılmaya devam ettiği bu günlerde, doğru bilgiye ulaşmak büyük önem teşkil ediyor. Bu noktada özellikle sosyal medya platformlarına büyük iş düşüyor. Bu durumun farkında olan Twitter, platformda koronavirüs hakkında yanlış bilginin yayılmasını engellemek için yeni bir özellik başlattı.

MENA olarak da bilinen Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde kullanıma açılan bu özellik, temel anlamda insanları COVID-19 hakkında bilgi ararken doğru kaynaklara yönlendirmek üzerine kuruldu. Yani kullanıcılar, koronavirüs hakkında bilgi edinmek için Twitter’a girdiklerinde arama sonuçlarının en üstünde güvenilir içeriklerle karşılaşacaklar.

İlişkili Yazılar