Youtube Hindistan’da Video Kalitesini 480P İle Sınırladı!

Hindistan üzerinde internet hızını aktif şekilde artırmak adına yapılan çalışmalarda, Koronavirüs salgını nedeniyle önlem almak adına video kalitesini 480p ile sınırlayan Youtube, bu alanda önemli bir adım attı diyebiliriz.

Kısıtlamalarla birlikte 4K videolardan tutun da HD videolara kadar izlenme yapılamayacak. Çin Halk Cumhuriyeti üzerinde Wuhan kentinde ortaya çıkan bu virüs nedeniyle dünya çapında herkes elini taşın altına koymuş durumda. 32.113 kişinin ölümüne neden olan bu virüs, aktif olarak sorun yaratmaya devam ederken internet alt yapıları konusunda çalışma yapmak için Youtube ve Netflix çalışmalarına başlamıştı.

Avrupa üzerinde internet alt yapılarını toparlamak ve trafiği azaltmak amacıyla yapılan çalışmalarda herkes için detaylı ve dengeli bir çözüm örneği çıkıyor karşımıza. Son bodrum bayan escort olarak Hindistan’da da YouTube’un Android cihazlar için görüntü kalitesini azaltma kararı aldığı belirtiliyor.

Daha önce, YouTube’un video kalitesini varsayılan olarak 480p olarak ayarlayacağı, ancak kullanıcılarına bu görüntü kalitesini yükseltme seçeneği vereceği söyleniyordu. Bununla beraber, Hindistan’ın bazı bölgelerinde YouTube’un Android cihazları için görüntü kalitesinin standart olarak azami 480p olarak ayarlandığı görülüyor.

 

İlişkili Yazılar