Antalya’daki Meslek Lisesi Hocaları Koronavirüs Solunum Cihazı Üretti!

Koronavirüs ile savaşmak için ülkemizde pek çok çözüm sunuluyor ve önlemler alınıyor. Bu konuya dair herkes için kişisel bir yenilik ve çözüm odaklı ilerlemeler gösteriliyor. Peki ama bu süreç nasıl ilerleyecek ve sizler ne şekilde çözümler üreteceksiniz? Çünkü Antalya’da bir meslek lisesinde hocalar hep birlikte solunum cihazı üretiyorlar.

Dünyada çok sayıda ölüme sebep olan koronavirüs salgını, hastalığın ağır seyrettiği vakalarda daha çok solunum sıkıntısı olarak karşımıza çıkıyor. Bu durum da doğrudan akciğerlerle ilgili bir seçenek oluşturuyor ve kişiler burada çok daha sağlıklı bir şekilde nefes alması gerekiyor. Akciğerlere verdiği büyük hasar nedeniyle tedavisinde en çok ihtiyaç duyulan medikal malzeme de doğal olarak solunum cihazı oluyor.

Bu da maskelerin ve cihazların kullanımını önemli ölçüde büyütüyor. Evde tedavi görecek olan KOAH, astım gibi kronik hastalıkları bulunan kişiler, solunum cihazıyla sürekli olarak oksijen takviyesi alıyor. Bu sayede de nefes alma konusu kolaylaşmış oluyor ve daha rahat, daha etkili bir seçenek üzerinde duruluyor.

Üretilen cihaz için söylenen şeyler aslında çok önemli. Günde 4 – 5 adet üretebileceklerini belirten öğretmenler ve müdür yardımcıları, bu konuda zorlu süreçte önemli bir katkı sağlayabileceklerini belirtiyor.

İlişkili Yazılar