NASA Mars’a Gizli Bir Mesaj Gönderecek!

Nasa tarafından Mars için gönderilecek olan uzay araçlarına dair gündemler şu sıralar daha çok tartışılıyor. Çünkü korona virüsüne karşı savaşılan şu günlerde Mars yolculuğuna dair de yeni beklentiler oluşmuş durumda haliyle. Peki ama süreç nasıl işleyecek dersiniz?

NASA, önümüzdeki temmuz ayında Mars’a yeni aracı Perseverance’ı gönderecek. Bununla ilgili yapılan çalışmalarda pek çok kişiye rol düşüyor. Uzay ajansı, Mars’a gidecek araç için bir kampanya düzenleyerek insanların mesajlarını Kızıl Gezegen’e göndermek için toplamıştı. Bu durum pek çok Youtube videosuna da konu olmuştu hatta ve bu durum tamamen farklı bir yapıda organize edilen çözümleri ön plana çıkarmaya başladı.

Kampanyada yaklaşık 11 milyon isim ve mesaj toplandı. Haliyle de kendinize göre bir yenilik ve denge yaratabiliyorsunuz bu sayede. Toplanan bu 11 milyon mesaj ve ismin bulunduğu iki çip, Perseverance’in yan tarafına yerleştirilen bir alüminyum plakanın üzerine yerleştirildi.

Bu konuya dair söylenecek ve yapılacak şeyler çok fazla. Bu yüzden özverili bir çalışma ve ayrıntılı bir seçenek için sizler de zaman kaybetmeyin ve fırsatların tamamını kendinize göre incelemeye ve ön plana çıkarmaya başlayın.

İlişkili Yazılar