Bu Akım Koronavirüsü Daha Da Hızlı Yayabilir!

Koronavirüsten korunmak ve kurtulmak adına sürekli yeni önlemler alıyoruz ve virüse yakalanmamak adına elimizden geleni yapıyoruz. İnsanların aktif olarak dikkat etmesi gereken şeyler de oluyor. Ama bu yeni akım durumu biraz da farklı göstermeye başladı.

Yüzbinlerce insanın yakalandığı koronavirüs salgını konusunda uzmanlar, sürekli olarak insanları bilinçlendirmeye çalışıyor. Özellikle virüsün bulaşmasını engellemek için kampanyalar düzenleniyor ve insanlara virüse yakalanmamak için yapılması gerekenler anlatılıyor. Ama ortaya çıkan yeni bir akım, bu çabaların bir kısmının boşa gittiğini gösteriyor.

ABD ve Avrupa ülkelerinde başlayan yeni bir akıma casino siteleri dahil olan gençler, koronavirüse meydan okuduklarını iddia ediyorlar. CoronavirusChallenge ismi ile ünlenen akımda insanlar, virüsün bulunabileceği yüzeyleri yalıyorlar ve risk grubunda olan yaşlıların yüzlerine öksürüyorlar.

 

İlk olarak bir TikTok kullanıcısının uçaktaki bir klozeti yaladığı video ile başlayan akım hızlı bir şekilde ABD, Almanya, Belçika ve İrlanda’ya yayıldı. Şimdi bu ülkelerden insanlar çeşitli objeleri yalayarak çektikleri görüntüleri CoronavirüsChallenge etiketi ile paylaşıyorlar. Bu yüzden bu duruma dair pek çok kişi de yeni önlemler ve çözümler üzerine çalışmalarını sürdürmeye tüm hızıyla devam ediyor diyebiliriz.

İlişkili Yazılar