Youtube Kids, Netflix ve Youtube’u Geçerek En Çok Kullanılan Uygulama Oldu!

Koronavirüs pandemisi sebebiyle pek çok kişi evinde zaman geçirmeye başladı ve bu durum da herkes için farklı bir hal alır oldu. Bu yüzden yeni nesil alternatif seçimler bizlere de büyük bir çözüm sağlıyor. Mesela Youtube Kids de kendi içinde bu çözümleri ortaya çıkarmaya başladı.

Koronavirüs günlerinde pek çok insan evlerinde kalıyor, salgının yayılmasını azaltmak için kendini karantinaya sokuyor. Bazı ülkelerde de doğrudan sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Bu sürede insanlar internet yayınlarına yöneliyor.

İnsanların tercih ettiği yayın platformları arasında pek çok farklı isim var. YouTube, Netflix, Amazon Prime gibi pek çok firma bu alanda hizmet veriyor. En popüler platform ise sürpriz bir isim: YouTube Kids.

Apptopia adlı analiz firmasın ve tüketici etkileşim iddaa siteleri platformu Braze, 2020 yılının ilk üç aylık döneminde en çok zaman geçirilen platformları derledi. Braze ve Apptopia, 35 farklı platformu indirme, kullanım ve kazanç açısından karşılaştırdı.

Raporda kesin sayılar açıklanmasa da YouTube Kids, Netflix, Twitch, Amazon Prime Video, Hulu, Disney+ ve hatta YouTube’un kendisi gibi rakiplerini geride bırakmayı başardı. Uygulama hem küresel anlamda, hem Avrupa’da hem de ABD’de zirvede yer aldı.

İlişkili Yazılar