Bıçaklı Balon Fenomeni Ölümden Döndü

Koronavirüs sebebiyle pek çok kişi güncel olarak çalışmaları ön plana çıkardı. Evlerine hapsolan insanlar pek çok konuda çalışma yürütmeye başladı ve sıkıntısından ne yapacağını bilemiyor durumda. Bir fenomen de bu konuda kendine has bir çalışma yaratmaya başladı diyebiliriz. Bıçaklarla donatılan bir mekanizma ile balon patlatan kişi az kalsın kendine zarar veriyordu.

Bıçaklarla donattığı çeşitli ev yapımı mekanizmalarıyla balon patlatan Norveçli performans sanatçısı Jan Hakon Erichsen, bu anlara dair videoları ile sosyal medyada viral olmuştu. Devamında paylaştığı yeni videolarla izleyici kitlesini daha da artıran Erichsen, bu şovlarından birinde az kalsın canından oluyordu.

Norveçli performans sanatçısı, BuzzFeed News’e yaptığı açıklamada, “Farklı mobilyalar üzerinde farklı şekillerde dengede durmaya çalıştığım bir video serisi için içerik üretiyordum ancak peşi sıra dizdiğim mobilyalardan düştüm. Aslında bunu Instagram Live’da yapmayı planlıyordum. Şimdi iyi ki bu fikirden vazgeçtim diyorum” ifadelerini kullandı.

İlişkili Yazılar