Instagram Hatası Yorumların Kapanmasına Neden Oldu

Instagram ile ilgili olarak yapılan çalışmalarda yaşanan hatalar pek çok şeyi doğrudan etkiliyor. Günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, kullanıcılarına yeni özellikler sunmak için sürekli çalışmalar yürütüyor.

Bu kapsamda platform güncellenmeye devam ederken bazı hatalar da ortaya çıkabiliyor. Ortaya çıkan bu hatalardan sonuncusuysa uygulamanın akışını büyük ölçekte değiştirdi.

Nedeni bilinmeyen hatadan etkilendiğini belirten binlerce kullanıcı, Instagram’da herhangi bir gönderiye yorum yapamadığını ve içerik akışının kronolojik sıraya göre dizildiğini belirtti. Geliştirici ekip, pek çok kişinin etkilendiği bu hatayı hızlı bir şekilde çözmüş olsa da neden böyle bir hatanın yaşandığı açıklanmadı. Kullanıcılar, Instagram’ın test ettiği yeni özelliklerin bu hataya yol açabileceğini düşünüyor.

Facebook bünyesinde bulunan Instagram sunucularının koronavirüs salgınından önce de sıklıkla çöktüğünü ve kısa süre içerisinde normale döndüğünü unutmamak gerekiyor. Bu noktada sorunun ana nedeninin koronavirüs salgınından kaynaklanan internet kullanımı yoğunluğu mu yoksa başka bir hata mı olduğuysa bilinmiyor.

İlişkili Yazılar